יישור שיניים לילדים ונוער

יישור שיניים לילדים ונוער

יישור שיניים לילדים ונוער

יישור שיניים לילדים תורם לשיפור בריאותי ואסתטי, לשיפור המראה, החיוך וההופעה החיצונית  ולכן יש לו השפעה רבה על הביטחון העצמי של הילד.

באיזה גיל מומלץ להתחיל? מומלץ להגיע לבדיקה ראשונית אצל אורתודונט מומחה בגיל 7-8. בגיל זה אצל מרבית הילדים, מתחלפות השיניים החותכות הנשירות בשיניים קבועות. בשלב זה ניתן לזהות בעיות קלות בצמיחת הלסתות והשיניים.
בעיות אורתודונטיות שונות ניתנות לפתרון כבר בגיל זה ובכך למנוע ליקוי סגר חמור יותר בעתיד. האבחון והטיפול המוקדם במידת הצורך עשויים להקל ולקצר את הטיפול בשלב מאוחר יותר.
מרבית טיפולי יישור השיניים במכשור הקבוע מתחילים בגילאי 9-14, כלומר לקראת סיום החלפת שיני החלב בשיניים קבועות. טיפול בשלב זה מאפשר לנצל את הגדילה המואצת של הילד לשיפור עמדת הלסתות והרמונית הפנים, בנוסף על מיקום או סידור נכון של קשתות השיניים הקבועות. בכך מושגת הצלחה מרבית של הטיפול.תחילת הטיפול
לאחר הבדיקה הראשונית אצל ד"ר אורן, ניתנת הפנייה לצילומים נוספים, לצורך החלטה על תכנית טיפול המותאמת עבור הילד ומוחלט על סוג המכשור בהתאם לטיפול הנדרש. רוב טיפולי יישור השיניים מתבצעים באמצעות מכשור קבוע עם סמכים ("ברזלים", "גשר") המודבקים על גבי השיניים.
השימוש במרפאתנו הוא בסמכים מתקדמים מסוג קשירה עצמית self ligating מתכתיים או שקופים, אשר נועלים את החוט האורתודונטי שעובר דרכם על ידי לוחית מתכת. לסמכים אלו יתרון המתבטא בנוחות רבה יותר למתרפא ובשמירה טובה יותר על ההיגיינה. 
משכו של טיפול יישור השיניים הינו 18-24 חודשים. במהלכו מבקרים במרפאה בתכיפות של אחת ל- 4-8 שבועות.
במהלך הטיפול ישנה חשיבות רבה לשמירה על היגיינת הפה וצחצוח נכון של השיניים, לפי הדרכה הניתנת במרפאה. כמו כן מומלץ לבקר אצל שיננית אחת לחצי שנה במהלך הטיפול.


סיום הטיפול 
כאשר השיניים והלסתות נמצאות במקומן הנכון, מסירים את הסמכים מהשיניים. הסרת הסמכים אינה מלווה בכאב או בחוסר נעימות והינה חוויה מרגשת. 

שמירה על תוצאות הטיפול
מיד לאחר הסרת הסמכים מהשיניים, מתחיל שלב של תחזוקה ושמירה על תוצאת הטיפול באמצעות הקיבוע. מכשירי התחזוקה מגוונים, חלקם נשלפים מהפה ("פלטה") וחלקם קבועים ומודבקים על גבי השיניים.
קיימת נטייה טבעית של השיניים לזוז במהלך כל החיים עקב כוחות הפועלים עליהם בזמן אכילה, דיבור ובליעה, השפעות של גדילה וכן עקב הרגלים שונים דוגמת דחיקת לשון או מצבים פתולוגיים כמו מחלות חניכיים. 

סוג הקיבוע ומשך הרכבתו יקבעו על ידי האורתודונט בהתאם למקרה. השמירה על הקיבוע והביקורת התקופתית, חיוניים לשמירת תוצאות הטיפול ולמניעת תזוזה בלתי רצויה של השיניים.

 

תיקון של קשתות שיניים מוצרות, צפיפות שיניים ומנשך עמוקתיקון של קשתות שיניים מוצרות, צפיפות שיניים ומנשך עמוק

תיקון של קשתות שיניים מוצרות, צפיפות שיניים ומנשך עמוק

לפני|אחרי
תיקון צפיפות בשתי הלסתותתיקון צפיפות בשתי הלסתות

תיקון צפיפות בשתי הלסתות

לפני|אחרי
תיקון אי סדירות וצפיפות בשינייםתיקון אי סדירות וצפיפות בשיניים

תיקון אי סדירות וצפיפות בשיניים

לפני|אחרי
תיקון חותכות צידיות במנשך הפוך ולסת מוצרתתיקון חותכות צידיות במנשך הפוך ולסת מוצרת

תיקון חותכות צידיות במנשך הפוך ולסת מוצרת

לפני|אחרי
מנשך פתוח וצפוףמנשך פתוח וצפוף

מנשך פתוח וצפוף

לפני|אחרי
תיקון ניבים בולטים וצפיפות שינייםתיקון ניבים בולטים וצפיפות שיניים

תיקון ניבים בולטים וצפיפות שיניים

לפני|אחרי
הבקעת שן חותכת כלואההבקעת שן חותכת כלואה

הבקעת שן חותכת כלואה

לפני|אחרי